Polovodičové diody, které jsou zdrojem umělého osvětlení, se dnes osazují do velmi rozmanitých druhů svítidel. Jedním z nich, které navazuje na velmi rozšířené typy světelných zdrojů z minulosti, jsou zářivky.
Kam se hodí LED zářivky
Nábytkové podsvícení – poměrně netradiční, ale velmi působivé řešení je montáž LED trubic do nábytkových sestav jako součást šatních vestavěných skříní, vitrín, polic, ale i postelí (např. lůžek vyrobených z přepravních palet). Podsvícení dodává nábytku zajímavý ráz a navozuje příjemné klima, které je více osobní a jedinečné, zvláště v teplých odstínech bílého světla.
Kuchyňská linka – LED diody umožňují konstruovat nepřeberné množství tvarových variací, z nichž nejpopulárnější jsou tenké velkoplošné panely, zářivková tělesa a ohebné pásky. LED zářivky https://www.lightpark.cz/led-zarivky/ jsou jednou z možností, jak osadit osvětlovací tělesa podél pracovní desky v kuchyni. Jejich výhodou je kompaktní kryt svítidla, který se snadno udržuje v čistotě, nepřehřívá se, nebliká, nabíhá ihned na své pracovní maximum a poskytuje dostatek světla stabilně po celou dobu provozu.
Schodiště – podél schodišť nebo na jednotlivé schody či výklenky jsou polovodičové zdroje přímo ideální. Tenké trubice různých délek a pásky lze libovolně tvarovat a rozmístit v prostoru tak, aby zapůsobily mnohem více, než centrální schodišťové svítidlo. LED zdroje mají velmi nízkou spotřebu energie, a pokud vám nevyhovuje mechanické rozsvěcení vypínačem, můžete využít vlastností pohybových čidel nebo spínání na dálku pomocí Wi-Fi.
Pracovní kouty – dílny, psací stoly, kanceláře, dětské hrací koutky a řada dalších míst pro práci a kreativní tvorbu může být vybavena touto technologií. Velmi dlouhá životnost těchto svítidel navíc ušetří čas a náklady na údržbu a výměnu za nové výrobky, což nebylo možno říci o halogenových žárovkách se žhavicím vláknem, nebo o lineárních zářivkových trubicích na principu nízkotlakých výbojek.